Značky, které prodáváme

 

Dětské oblečení se v Šijeme srdcem začalo šít již v roce 2012. Zakladatelka Adriana Bodrog nejdříve začínala v ložnici s hobby šicím strojem šít čepičky. Postupně přesunula výrobnu do bývalého JZD. Dnes se svým týmem šije špičkové funkční oblečení na profesionálních šicích strojích.

 

Petra Plemlová je původně učitelka v mateřské škole. A její podnikání vzniklo vlastně náhodou. Manželství jí moc nefungovalo a věděla, že se bude muset spoléhat sama na sebe. Nakoupila tedy látky a začala šít. Nejdříve pro svoje děti. Zbytky látek, které ji zbývaly, začala prodávat dál. Manžel však psychicky onemocněl a zničil byt, ve kterém byly všechny látky. Vlastně zbyly jenom malé kousky látek. Ty však dokázala Plemlová zužitkovat a začala šít moderní látkové pleny. Firma se opět dostala na nohy a začala šít i dětské oblečení, které má vychytávky, na které přišla během práce ve školce. Dnes zná značku UNUO většina maminek aktivních dětí. 

 

 

 Česká rodinná firma Crawler šije vysoce kvalitní a funkční oblečení z merino vlny té nejvyšší kvality. Klade důraz na kvalitní krejčovskou práci a výběru čistě přírodního materiálu, který se jen tak neopotřebuje. Crawler bojuje proti plýtvání oblečením a přírodními zdroji díky konceptu 3 velikostního rostoucího oblečení.

 

 

 

 

Třebíčská firma Trepon patří mezi nejstarší a nezkušenější výrobcům ponožkového zboží v České republice. Trepon vyrábí ponožky klasické, módní a barevné bavlněné, punčochy nebo dětské punčocháče.   

 

 Logo-edited1

Švédská značka dětského oblečení založena v roce 2008 rodiči malého Maxe, pro kterého na trhu marně hledali kvalitní, barevnou a udržitelnou modu. Od roku 2012 je značka Maxomorra držitelem certifikátu Global Organic Textile Standard neboli GOTS. Všechny výrobky, které u nás od této značky najdete, jsou vyrobeny z kvalitní BIO bavlny a při jejich výrobě nebyly použity žádné jedovaté, nebo nebezpečné látky. Značka Maxomorra je hravá, barevná a ohleduplná k přírodě. Oblečení je vhodné pro děti s citlivou pokožkou, nebo atopickým ekzémem.

 

Nadšený horolezec Luděk Pravda toužil mít v 80. letech pořádnou výbavu na svoje výpravy do hor. V tehdejším Československu bylo však všeho nedostatek. A tak se učil šít na šlapacím stroji své sestry. Svůj první batoh, který si chtěl vzít do Julských Alp, si ušil z plachet ze stánků, plachtovin, kterým byl zakrytý stavební materiál. Po zkušenostech z výpravy svůj batoh rozpáral a přešil. To už se na něj začali obracet kamarádi, aby jim ušil podobný. V roce 1997 tak založil firmu Boll. Dnes společnost vyrábí přes 50 typů produktů, od batůžků pro děti, po školní batohy, batohy do města i na náročnou turistiku, spacáky a další doplňky. Od začátku ale výroba splňuje přísná kritéria v oblasti funkčnosti, ergonomie a spolehlivosti.

 

 

Výstřižek

Funkční termoprádlo Sensor se od začátku vyrábí v Bystřici pod Hostýnem. Sám majitel, Milan Jurka, říká, že jeho příběh by se dal označit jako "Bláznům přeje štěstí". Nejdříve snil o termoprádle, co by neškrábalo a za pár hodin nesmrdělo. Následně se ozval americké firmě DuPont, která vyráběla funkční vlákno, které bylo příjemné jako bavlna. Dostal kontakt na pletárnu, a tak poptal prvních 100 metrů látky. Z ní ušil 70 triček. Ty prošly během let inovacemi.